O starém Řecku ve výtahu

O starém Řecku ve výtahu

Autor: Papakostas Theodore

Vejde se starověké Řecko do výtahu?

Doporučená cena nakladatele: 390 Kč Naše cena: 293 Kč

Cena za doručení


od 70 Kč od 135 Kč zdarma
Více informací k dopravě a platbě.
  • Anotace
  • Informace o titulu
  • Recenze

Archeologie, stejně jako antika, patří nám všem. Je úchvatná i jímavá, děsivá i vtipná. Inspiruje nás, pomáhá nám pochopit, co znamená člověk a jeho existence na modré planetě, která se pohybuje vesmírem a nazývá se Země. Archeologie je psychoterapeutická disciplína. Tisícileté dědictví nashromážděné na území Řecka se možná může zdát těžko uchopitelné. Ale není. Tato kniha vznikla z popularizačního projektu nazvaného „Archeostoryteller“, který odstartoval na sociálních sítích s cílem přiblížit archeologii širšímu publiku zábavnou formou.

Tato kniha představuje celý řecký starověk od prehistorie až do konce antiky. Dva neznámí muži se potkají ve výtahu, který náhle zastaví mezi patry. Jeden z nich je archeolog, druhý ne. Otázkou „co děláš za práci“ začíná poutavý dialog a cesta časem a prostorem. Zazní odpovědi na nejpodstatnější otázky týkající se archeologie. Okouzlující výlet časem má zastávky ve zlomových okamžicích dějin, ale i v osobních příbězích obyčejných lidí. Těžko říct, zda jej pojme výtah, ale naše fantazie zcela určitě.

Název:O starém Řecku ve výtahu
Autor: Papakostas Theodore
Datum vydání: 16.06.2023
Počet stran:256
Typ vazby:vázaná s přebalem
Vydání:1.
EAN:9788075935168
ISBN:978-80-7593-516-8
Kategorie: Historie

Související tituly

Aktuality

Výhodné vánoční balíčky 2023

Již tradičně nabízíme v předvánočním čase sérii cenově výhodných balíčků. Letos je to sedm tematických balíčků, které budou v nabídce od 1. do 15. listopadu.

Reedice Mýtů s ilustracemi

Stephen Fry a jeho úžasné knížky o starém Řecku! Jedna z nich, Mýty, je nyní připravena k vydání v reedici s nádhernými ilustracemi. Zároveň dáváme možnost si knížku předobjednat.

Cyklus vlkodlaka - book trailer

Těšíte se na Vlkodlaka? Těšte se ještě víc s book trailerem!